Filtruj według

KATALOG

ROMET

Dla wielu osób słowo Romet jest synonimem skutera lub motoroweru .
Dlaczego tak się dzieje ?

Otóż początki rodzimej produkcji sięgają XIX wieku kiedy to na ówczesnym terenie naszego kraju powstawały pierwsze firmy produkujące najpierw bicykle a z czasem
motocykle i części zamienne .Nazwa Rometa jako taka , zaczęła funkcjonować na początku lat sześćdziesiątych  ubiegłego wieku kiedy to powstawało przedsiębiorstwo w Bydgoszczy skupiające całą dotychczasowa produkcję . I powstawały pierwsze , kultowe już dzisiaj jednoślady .

Niestety skutki transformacji nie ominęły i tej firmy .Wysokie koszty produkcji i masowy import rowerów co prawda nie odznaczających się tak wysoką jakością ale konkurujących niską ceną doprowadził do upadku firmy.

 
Na szczęście marka Romet z oryginalnym znakiem - pegaza zrywającego się do lotu , została reaktywowana przez firmę Arkus & Romet Group .
Odział tej firmy - Romet Motors od 2008 roku zajmuje się produkcją i sprzedażą skuterów i motocykli zarówno dwu jak i czterosuwowych , mających swój rodowód w Chinach lub na Tajwanie.

W ofercie firmy znajdziemy praktycznie każdy rodzaj jednośladu : od małego skutera po ciężki chopper . Oraz zdobywające coraz większą popularność chińskie quady

Na uwagę zasługuje też fakt że firma zadbała o  swoich klientów , tworząc sieć punktów serwisowych .

Wszystkie te działania sprawiają że do dzisiaj słowo Romet dla wielu oznacza po prostu - skuter

Loading...