Filtruj według

KATALOG CZĘŚCI

Quady

Części do quadów chińskich

"Wszystko zrozumieć to wszystko wybaczyć”. Wypowiadając te słowa, George Sand z pewnością nie brała pod uwagę wytworów chińskiej myśli technicznej, jednak akurat w ich przypadku sentencja sprawdza się znakomicie.

Zdarzają się tu i ówdzie komentarze, że części do quadów chińskich, są… chińskie (!), czyli do bani. Te, które były w pojeździe fabrycznym zdały egzamin, te wymienione, już nie. Muszę Was, drodzy bikerzy wprawić w zakłopotanie, z ogromną dozą prawdopodobieństwa można założyć, że jedne i drugie pochodzą z tego samego źródła. Skąd to wiadomo?

Części do quadów chińskich, wytwarzanie.

Obecnie każdy, kto chciałby wytwarzać cokolwiek u siebie w garażu, nie miałby szans na zaistnienie nawet na lokalnym rynku, o globalnym nie wspominając. Innymi słowy, skuteczna produkcja wymaga budowy fabryk, linii technologicznych, skutecznego marketingu, przedstawicielstw handlowych, magazynów itd. Nikt o zdrowych zmysłach nie wyda milionów dolarów tylko po to, by wciskać nam potem jakiś szajs.

Zatem, części i osprzęt do pojazdów dostępnych na rynku wytwarzają dokładnie te same podmioty, które zaopatrują wytwórców. Po prostu wałków rozrządu, cylindrów czy gaźników jest więcej, aniżeli składanych za ich pomocą quadów. I właśnie ta nadwyżka trafia do naszych sklepów, oczywiście przy założeniu, że nasz dostawca wykaże wystarczający spryt i wiedzę, by do tych producentów dotrzeć.

Części do quadów chińskich, jakość

Wystarczy przyjrzeć się ofercie sklepu motoryzacyjnego „cylindry.pl”, by zauważyć, że wszystko, co jest tam wystawione, znajduje się także w Waszym sprzęcie. Jest to dokładnie ta sama jakość, materiał oraz technika wykonania, a że czasem śrubka niedokręcona?

Tutaj wraca jak mantra zacytowana myśl z początku artykułu. Chińczycy bardzo skutecznie zalewają świat swoimi produktami. Nie dlatego, że są wyjątkowe, piękne i cudowne.

Ta sztuka im się udaje dlatego, że ich asortyment jest niewiarygodnie tani i jest go dużo. Doświadczony biker, szczęśliwy posiadacz np. quada rodem z Państwa Środka nabywając jakąś część, doskonale wie, że nabytek przed montażem warto dokładnie zlustrować, ewentualnie poprawić jakieś luzy. I teraz Was zaskoczę, owe niedoróbki wcale nie zdarzają się tak często, jak się wielu wydaje.

Gdzie kupić części do quadów chińskich ?

Pierwszy dylemat , z jakim spotykają się nowi właściciele używanych chińskich quadów to - jaka to jest właściwie marka ? Oczywiście wiadomo ,że chińska ale jak i gdzie kupić podzespoły do nich , jeśli zarówno posługujący się katalogiem sprzedawca w sklepie stacjonarnym jak i wyszukiwarka w internecie oczekuje nazwy producenta i modelu naszego quada ? A my znamy jedynie pojemność i sposób chłodzenia lub  posiadamy nic nikomu nie mówiąca tabliczkę znamionową .Jeśli nawet dane z tej tabliczki wrzucimy w wyszukiwarkę , zwykle okazuje się , że po części powinniśmy udać się na drugi kontynent .Po paru takich próbach zaczynamy używać różnych zasłyszanych nazw modeli , w nadziei ,że wreszcie coś dopasujemy choćby przypadkiem.

A gdy już znajdziemy w sklepie internetowym interesującą nas ofertę  , pojawia się drugi dylemat - Zaczynamy się zastanawiać , czy dany podzespół na pewno będzie pasował ? Zdjęcie wydaje się to potwierdzać ale przydałyby się jeszcze umieszczone na nim wymiary .Albo jakiś kontekst -najlepiej parę innych kompatybilnych z nim podzespołów, zgrupowanych w jednym miejscu .

Sklep cylindry.pl wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów tworzy bardzo czytelne  katalogi , w których zdjęcia poszczególnych części do quadów opatrzone są wymiarami umieszczonymi w najważniejszych miejscach . Wymiary te łatwo pozwolą zweryfikować , czy dany podzespół jest tym , którego szukamy. 

Ponad to taki podział sprawia ze dany towar możemy oglądać niejako w kontekście .Czyli jeśli np cylinder w danej kategorii jest identyczny jak nasz , i wał korbowy jest ten sam to zapewne i oferowany w tym samym dziale gaźnik spełni nasze oczekiwania .

Części do quadów chińskich, czy warto?

Przyznam się, że chciałbym zobaczyć chińskiego quada na podzespołach Bayerische Motoren Werke (BMW). Byłby to prawdopodobnie najdroższy egzemplarz na świecie. Obawiam się jednak, że jest to marzenie z gatunku mrzonek.

Zatem cieszmy się tym, co jest i pamiętajmy, że Merole też się psują. A skoro im wolno…

Loading...