Prawo do odstąpienia od umowy:

1. Każdemu Klientowi, będącemu Konsumentem w rozumieniu art. 22 [1] Kodeksu Cywilnego, dokonującemu zamówień w sklepie http://cylindry.pl, a nieprowadzącemu działalności gospodarczej, na podstawie przepisów prawa - transpozycją dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2011/83/UE z dnia 25 października 2011 r. w sprawie praw konsumentów, zgodnie z Art. 7 Ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz Art. 28 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta - przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez konieczności podawania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia otrzymania zamówienia przez Klienta.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym Kupujący wszedł w posiadanie produktu lub w którym osoba trzecia (inna niż przewoźnik) wskazana przez Klienta weszła w posiadanie zamówionego towaru.

W sytuacji odstąpienia od umowy Obie Strony mają obowiązek wzajemnego zwrotu świadczeń (Konsument do zwrotu zakupionego towaru zaś Sklep do zwrotu otrzymanej zapłaty). Termin jest zachowany, gdy towar zostanie wysłany przed jego upływem, zgodnie z art. 34 ust. 1 Ustawy o prawach konsumenta.

Żeby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, należy poinformować sklep http://cylindry.pl (firma  "Jagoda" Handel Hurt i Detal Art.Przemysłowymi Wioletta Śmielkiewicz ul.Warszawska 39,62-400 Słupca,) drogą mailową na adres: sklepcylindry@op.pl lub telefoniczną (+48) 882 843 428 o decyzji o odstąpieniu od umowy w formie jednoznacznego oświadczenia, przesłanego pocztą tradycyjną lub elektroniczną przed upływem terminu 14 dni od daty otrzymania zamówienia.

Wzór formularza odstąpienia od umowy dostępny jest pod linkiem – kliknij tutaj, który Kupujący mogą wydrukować i przesłać na adres firmy lub wypełnić i wysłać do Sprzedającego drogą elektroniczną.

Gdy dochodzi do odstąpienia od Umowy sprzedaży, jest ona uważana za niezawartą. Konsument ma obowiązek zwrócić Towar Sprzedawcy nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od Umowy sprzedaży, w stanie kompletnym (śruby, uszczelki i inne elementy wchodzące w skład zakupionego towaru) i nie gorszym niż w dniu kiedy towar otrzymał.

Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru na adres Sprzedawcy przed upływem tego terminu. Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu towaru do Sprzedawcy (koszty odesłania produktu do Sprzedawcy).

Skutki odstąpienia od umowy:

W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, zgodnie z art. 34 ust. 2 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, koszty bezpośrednie wysyłki zwrotnej towaru, tj. od Kupującego do Sprzedającego pokrywa Kupujący.

Prawo do zwrotu towaru w związku z odstąpieniem od umowy przysługuje wyłącznie Kupującemu, będącemu osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, zgodnie z Ustawą z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego - Dz. U. Nr 141, poz. 1176 ze zm.).


Zwroty należy kierować na adres firmowy:

"Jagoda" Handel Hurt i Detal Art.Przemysłowymi Wioletta Śmielkiewicz
ul.Warszawska 39
62-400 Słupca


Zwrot środków pieniężnych przez Sklep http://cylindry.pl nastąpi nie później niż w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od umowy. Sklep może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta do chwili odebrania zwracanego towaru lub dostarczenia przez Klienta dowodu jego odesłania w zależności od tego.

Przy zwrotach poszczególnych produktów bez przyczyn leżących po stronie sklepu lub zmianach zamówienia, wysokość ewentualnego rabatu ilościowego może zostać naliczona na nowo ze względu na zmianę wysokości łącznej kwoty zakupu.

Kupujący, który dokonał zwrotu, a rezygnuje z wymiany produktu, powinien udostępnić Firmie "Jagoda" Handel Hurt i Detal Art.Przemysłowymi Wioletta Śmielkiewicz, numer rachunku bankowego, pod który środki pieniężne powinny zostać odesłane.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie polityki prywatności.