Filtruj według

KATALOG CZĘŚCI

Bashan 200 250 150

Bashan 200 250 części

Bashan, co to za Firma ?

Odpowiedź brzmi chińska. Ale jak " nie wszystko złoto co się świeci". Tak nie wszystko co chińskie musi być kiepskiej jakości. A i stosunkowo wysoka dostępność części, głównie do tej właśnie marki quadów też nie jest bez znaczenia. Jak i ich cena. 

Na pytanie czy warto kupić Bashana, każdy musi odpowiedzieć sobie sam, Ale jeśli już decyduje się na kupno chińskiego quada, to właśnie jednym z głównych kryteriów przy wyborze marki, powinien być dostęp do podzespołów.

Chińska firma Bashan powstała w 2002 roku produkuje: quady, motocykle oraz maszyny rolnicze . Ich największym hitem eksportowym okazały się quady. Czyli łatwe w obsłudze i niedrogie pojazdy czterokołowe ,które nie tylko cieszą użytkowników ale też i koszt ich eksploatacji nie nadwyręża zbyt mocno budżetu. 

Nasi rodzimi importerzy dostrzegli ,że wszędołazy stają się coraz popularniejsze  i praktycznie każdy z nich postarał się aby mieć w katalogu swoich czterosuwów sztandarowego Bashana. Jedni jak np Romet czy Ventus zachowali oryginalne nazewnictwo . Inni nadawali im własne nazwy jak Kingway który swoim pojazdom nadał nazwę Hassan lub Terminator albo firma Benzer ze swoim Ontario .Urozmaicili też ofertę proponując różne pojemności , od 110  poprzez 150 200 ,250 aż do  300 cm  i wyżej. Tak więc przykładów nazw pod którymi kryje się nasz bohater można mnożyć wiele .Dodatkowo quady tej właśnie firmy są bardzo często sprowadzane z za granicy przez prywatne osoby. I także i te modele miewają przeróżne nazwy.

 Jak więc poznać czy nasz konkretny czterokołowiec to właśnie Bashan ? 

Odpowiedź jest bardzo prosta .Otóż omawiany atv , na tabliczce znamionowej będzie miał napis " Chongqing Astronautic Bashan Motorcycle Manufacturing  " . 

.Jako że wybór na rynku coraz większy, pojawia się dylemat, który z wszędołazów lepiej spisze się w trasie i terenie. Ponieważ sam nie ośmieliłbym się wtrącać tutaj swoich pięciu groszy, postanowiłem poszukać odpowiedzi u źródła, czyli zapytałem o to samych użytkowników. Oto co mieli do powiedzenia na temat najpopularniejszych pojemności quadów Bashan :

Quad Bashan - osiągi 

W sieci znalazła się informacja, że dwusetka osiąga swobodnie 95 km/h, podczas gdy dla ćwiartki 110 km/nie stanowi problemu. Niestety, nikt realnie tego nie potwierdził. W obu przypadkach prędkość maksymalna oscylowała w granicach 95 km/h i ani metra więcej. Oczywiście wpływ na ostateczny wynik ma kondycja zębatek.

Bashan 250 200 - moc

Odpowiednio 13,8 KM do 18 KM. Są to dane minimalne, przed ewentualnymi przeróbkami. Zdaniem użytkowników różnica nie jest wyczuwalna w trakcie eksploatacji.

Bashan 200 250 części, wyposażenie

Z niezrozumiałych powodów, niektóre z fabrycznych elementów wyposażenia odznaczają się wyjątkowo słabą kondycją. Zdecydowanie do wymiany kwalifikują się opony. Podobnie jest w przypadku linek oraz filtrów. Zaleca się sprawdzić działanie wszystkich podzespołów przed wyruszeniem w pierwszą trasę.

Bashan 200 250 części, ekonomia eksploatacji

Temat budził najwięcej kontrowersji, z uwagi na ogromną różnicę zdań. Prawdopodobnie pogromcy bezdroży nie brali pod uwagę warunków, w jakich przyszło pracować ich quadom. 

Zrozumiałe jest, że sprzęt pomykający głównie po asfalcie będzie w znacznie lepszej kondycji, aniżeli jego zmaltretowany w terenie odpowiednik.

Generalnie obie pojemności zebrały pozytywne recenzje, przy uwzględnieniu stosunku ceny do jakości.

Warto pamiętać, że quady rzadko są pojazdami na lata, dlatego o wiele bardziej istotna jest ich kondycja na rynku wtórnym. Jednak to już opowieść na zupełnie inną historię.

Bashan 200 250 części

Porównanie cen, dało lekką przewagę elementom przeznaczonym stricte dla dwusetek, przy czym wiele części można stosować do obu rodzajów sprzętu. 

Zdając sobie też sprawę , jak irytujące dla klienta bywa długie oczekiwanie na zamówioną część , lub sytuacja , w której dokonuje on zakupu a potem otrzymuje informację , że danego produktu sklep jednak nie posiada . Na stronach cylindry.pl oferowane są  jedynie takie podzespoły  i akcesoria , które albo znajdują się w magazynie lub istnieje możliwość sprowadzenia ich  w bardzo krótkim czasie i natychmiastowego  wysłania klientom .Zwykle udaje się  tego dokonać w przeciągu 2-3 dni roboczych . W sytuacji , w której  sklep nie posiada jakiegoś podzespołu albo wie , że czas oczekiwania na niego byłby długi , wtedy taki produkt  widnieje ze stanem zerowym i nie ma możliwości zakupienia go .Jednak fakt , że widnieje on na stronie świadczy o tym , że dany podzespół jest znany i wciąż ponawiane są  próby zamówienia go u dostawców .

Loading...