Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie polityki prywatności.

Magneto koło magnesowe do skutera 4T
Magneto koło magnesowe do skutera 4T
Magneto koło magnesowe skuter 4T
Magneto koło magnesowe do skutera 4T
Magneto koło magnesowe do skutera 4T
Magneto koło magnesowe skuter 4T

Magneto chiński skuter 4T

40,18 zł
Brutto

Koło magnesowe do skutera 4T z silnikiem 138QMA/139QMB . Popularnie określane jako -magneto .

Obserwuj

Musisz być zalogowany

Do darmowej dostawy brakuje 350,00 zł darmowa dostawa obowiązuje od 350,00 zł .
Magneto chiński skuter 4T

*Pola wymagane

Przewoźnik Cena
Płatność za pobraniem - Paczkomaty InPost
48h - 72h
20,00 zł
Płatność przelewem - Paczkomaty InPost
48h - 72h
13,00 zł

* Przy zakupach ponad 350,00 zł darmowa dostawa!

Magneto skuter 4T, co to jest?

Najprościej byłoby walnąć definicję naukową, i z głowy. Problem w tym, że tylko wtajemniczeni wiedzieliby, o co chodzi, a chodzi o to, by każdy pojął, o co chodzi. Jasne, prawda?

No, to zacznijmy od początku. Żeby był ruch, musi zapalić się mieszanka paliwowa w cylindrze, żeby się zapaliła, musi być iskra. Żeby była iskra musi być iskrownik, a częścią owego jest właśnie magneto, czyli koło magnesowe. Innymi słowy, cała maszynka bez tego niepozornego ustrojstwa nadaje się jedynie do zrobienia sobie gustownego selfie, by chwalić się znajomym. Seksownie mruczeć to, to na pewno nie będzie.

Magneto skuter 4T, jak działa?

Iskra niezbędna do spowodowania zapłonu mieszanki powstaje w wyniku indukcji prądu elektrycznego, którą uzyskujemy, zmieniając pole magnetyczne. Odpowiedzialne za to, są magnesy zamontowane na kole magnesowym (stąd nazwa). W iskrowniku uzwojenie pierwotne cewki generuje napięcie rzędu kilkuset woltów. Jest ono przetwarzane za pomocą przerywnika i uzwojenia wtórnego na znacznie większe kilkudziesięciotysięczne, niezbędne do uzyskania iskry. Zmiana wspomnianego pola magnetycznego jest wynikiem obrotu magnesów wokół cewek.

Magneto skuter 4T, nie działa?

Brak iskry na świecy często jest wynikiem zużycia mechanicznego magnesów. Można to stwierdzić, nasłuchując dźwięki wydobywające się z koła. Jakikolwiek hałas jest oznaką, że magneto wymaga interwencji. Samodzielna naprawa koła magnesowego, z uwagi na wymaganą precyzję, wydaje się pozbawiona sensu, choć bywają pasjonaci tematu, którym niestraszne jest wielokrotne rozbieranie skutera.

Cena koła magnesowego oscyluje w granicach 40 złotych (dane dzięki uprzejmości sklepu „cylindry.pl”), a ponieważ tego typu usterka zdarza się niezwykle rzadko, o wiele lepiej i szybciej jest dokonać wymiany na nowy element.

Magneto skuter 4T, wymiana

Sama czynność nie powinna zająć więcej, niż kilka minut, lecz jest haczyk. Nic na siłę! Niezbędny do tego celu będzie ściągacz. Desperaci wykonują go we własnym zakresie, ryzykując skrzywieniem magneta, profesjonaliści kupują gotowy za pośrednictwem „cylindry.pl”. Ściągacz nakręcamy na oś i dociskając, wysuwamy koło na dłoń. Ta dam!.

Włożenie na to miejsce nowego nie jest żadną filozofią.

Czyli co? Zaglądamy na „cylindry.pl”, kupujemy nówkę, wymieniamy i… latamy dalej. Prawda, że to proste?

KATALOG CZĘŚCI
UKŁAD ELEKTRYCZNY
100 Przedmioty
Brak opinii

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania