Filtruj według

KATALOG CZĘŚCI

JUNAK 107 - części

Junak 107, mały może więcej

To bez wątpienia jeden z najmniejszych i najtańszych pojazdów wyprodukowanych pod szyldem Junaka.

Idealny dla czternastolatka lub czternastolatki (ten wiek uprawnia do poruszania się po drogach skuterem lub motorowerem), by rozpocząć wielką przygodę z motoryzacją.

O dziwo, osiągi ma takie same, jak większość jego znacznie większych kuzynów, zatem można stwierdzić, że w wyścigowych zapasach niejeden olbrzym musiałby wąchać spaliny.

Junak 107 – części

W tym miejscy jedna uwaga. Owe wyścigi nie powinny odbywać się na długich odcinkach. Junak 107 jest dobrym sprinterem, jednak maratony z pewnością odbiją się niekorzystnie na kondycji naszego malucha. Jest co prawda pogotowie techniczne w postaci strony „cylindry.pl”, jednak nie ma co nadmiernie obciążać sprzętu. Tym bardziej że chłodzenie powietrzem nie zawsze zdaje egzamin.

A teraz niespodzianka, wymiary:

- długość 1690 mm;

- szerokość 645 mm;

- wysokość 1150 mm.

Koła oczywiście dwunastki a waga 82 kg. Homologację na dwie osoby potraktujmy jako dobry dowcip.

Junak 107 – części, opinie

Junak 107 nie jest częstym bywalcem serwisów. Klocki, linki gazu każdy może wymienić sam. Podobnie plastiki do skutera Junak 107, chociaż tu wymagana jest pewna precyzja i cierpliwość. Czasami nie pasują złącza, lecz nic na siłę. Bywa, że tworzywo wymaga lekkiego profilowania.

Ledy zapewniają dobrą widoczność, poprawiając jednocześnie ogólny lans skutera. Zegary po trzech sezonach stają się mało przejrzyste, ale kto by na nie patrzył, kiedy dokoła tyle ciekawszych rzeczy.

Czyli co? Zaczynamy? No, to jazda!

Loading...