Wybierz swój pojazd (2922 produktów)

Wybierz typ pojazdu

Wybierz markę

Wybierz model

FERRO 301- CZĘŚCI

Ferro 301

Zima nie odpuszcza. Przyznam, że sam od kilku lat praktycznie zrezygnowałem z sezonowości, przemierzając na swojej maszynie szosy przez cały rok. Nawet podczas tegorocznego sylwka śmignąłem między imprezami, aż miło. A tu taka sytuacja. Cóż, przypomnijmy zatem sobie, jakich czynności nie wolno zaniedbać, żegnając się ze swoim dwukołowym pupilem do tzw. wiosny. Za przykład niech posłuży nam maszynka Ferro 301. Nie ulega wątpliwości, że sprzęt jest solidnie wykonany, spełnia wymogi wytrzymałościowe, jak i estetyczne. Wygląda nieco delikatnie, lecz jest to, możecie mi wierzyć, bardzo mylące. Serce naszej pięćdziesiątki daje radę w najróżniejszych warunkach drogowych. Dość powiedzieć, że blokady w niczym nie przeszkadzają, by wycisnąć ponad cztery konie mocy, co przy wadze 88 kg daje całkiem spory zapas!

Ferro 301 – części, konserwacja

Wracając do zimowej konserwacji, najpierw dokładnie myjemy sprzęt, w miejscach trudno dostępnych wspomagamy się ręcznikiem papierowym i płynem do mycia szyb, świetnie usuwa i wchłania. Przy okazji oceniamy wizualnie, w jakim stanie są klocki, linki gazu i plastiki do skutera Ferro 301. Olej w skrzyni do wymiany, jest wreszcie okazja. Opony do pełna, a nawet o 0,5 bara więcej, chroni to przed odkształceniami.

Pora na gaźnik. Czyścimy zawór membranowy, komorę pływakową, dysze powinny być solidnie przedmuchane, żadnych drucików itp. Paliwo powinno zostać spuszczone z baku. Stojący dłuższy okres płyn ma tendencję do dzielenia się na frakcje, a w efekcie zapchaniu ulegają dysze i kanaliki. Jeszcze rzut oka na stan filtrów powietrza i można maszynkę skręcać w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Ferro 301 – części podlegające wymianie zmówimy na stronie „cylindry.pl”, nie wychodząc z garażu.

Oczywiście, wymienione tu czynności to zaledwie abecadło wiedzy skuterowej, lecz zapewniam, że zdarza się i o tym zapomnieć. Potem czytamy komenty, że klekocze, nie ma siły i takie tam. A przecież to żadna filozofia, że przyjaźń trzeba pielęgnować, no nie?

Katalog części
Wałek startera do skutera 4T Wałek startera do skutera 4T 2
14,00 zł
Stalowy wałek ( półksiężyc ) rozrusznika nożnego do czterosuwowych skuterów poj 50 Głównym powodem wymiany tej części jest - ślizgający się kopnik . Oznacza to że frezy wałka startera zostały starte.
Gaźnik 2T tuning Gaźnik 2T tuning 2

Gaźnik 2T tuning

Części do skuterów
100-203
69,00 zł
Wysokiej jakości gaźnik 2T stanowiący tuning skutera i mini quada.  Którego powiększone kanały wewnętrzne pozwalają na osiągnięcie lepszych parametrów pracy silnika. - Dysza Główna 80 - Zwiększona średnica gardzieli . - Podnosi osiągi nawet przy standardowym cylindrze  - Stanowi też idealne uzupełnienie TUNINGU przy montażu  cylindrów o zwiększonej...
Wyświetla 1-16 of 407 produktów

Bestsellery

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie polityki prywatności.