Ściągacz magneta Romet 727 747
Ściągacz magneta chiński skuter 4T 50
Ściągacz magneta Router Bassa
Poprzedni keyboard_arrow_left
Następny keyboard_arrow_right
zoom_in
Ściągacz magneta Romet 727 747
Ściągacz magneta chiński skuter 4T 50
Ściągacz magneta Router Bassa

Ściągacz do magneta 4T 50

Dostępny
Opis

Ściągacz magneta do chińskich skuterów czterosuwowych 4T ,

z silnikami 139QMA/139QMB

Dane techniczne
Stan:
Nowy
KATALOG CZĘŚCI
AKCESORIA
W magazynie
100
38,32 zł
Brutto
Ściągacz do magneta 4T 50

*Pola wymagane

near_me Koszt wysyłki: od 12 zł
local_shipping Darmowa dostawa od 350 zł
date_range Czas dostawy: 1-3 dni
Więcej informacji

Ściągacz do magneta skuter 4t

Kropla drąży skałę. Z pewnością każdy kiedyś zetknął się z tą frazą, jednak nie wszyscy mieli wystarczająco dużo czasu, by tracić go na tego typu rozważania. A szkoda, oszczędzilibyście sobie całej masy stresu, podczas – wydawałoby się – prostych prac serwisowych przy swoim skuterze.

Tym, na co jednoślady są szczególnie narażone, to drgania. Niby żadne odkrycie, jednak osoby nieoswojone z mechaniką zdają się o tym nie wiedzieć, o czym świadczy cała masa rozpaczliwych apeli na forach motocyklowych. Jak to odkręcić? Czym to zdjąć?

Najprostsza sprawa, wymiana magneta, a ileż to pokrzywionych sztuk wala się po złomowiskach? A wystarczyłaby tylko prosta rzecz, jaką jest ściągacz  magneta skuter 4T, by cały proces zdjęcia zużytej części zajął nam – uwaga, sprawdziłem – 58 sekund!

Ściągacz magneta skuter 4T, do czego służy?

Wracając do naszej kropli, wyobraźmy sobie, że są nią ciągłe wibracje spowodowane pracą serca i całości układu napędowego. Niestety, w odróżnieniu od aut, motocykle i skutery nie mają konstrukcyjnie możliwości rozproszenia drgań, nic ich praktycznie nie tłumi. Efekt jest taki, że nawet lekko dokręcona śruba, lub część z upływem czasu sprawia wrażenie przyspawanej. W tej sytuacji początkujący jeździec rozgląda się bezradnie w poszukiwaniu kilofa i wiertarki udarowej, podczas gdy doświadczony biker wie, że trzeba sposobem.

W przypadku demontażu magneta rzecz jest dziecinnie prosta, jeśli się wie, jak i czym tego dokonać. Zanim nadejdzie ta wiekopomna chwila, fachura zaopatruje się na stronie części do skuterów chińskich, w ściągacz do magneta skuter 4T, by potem szybko i bezstresowo dokonać wymiany.

Ściągacz magneta skuter 4T, co to jest?

Prosta tuleja ze stali narzędziowej. Jest to dosyć istotne, ponieważ tylko taki materiał jest w stanie wytrzymać duże przeciążenia, nie ulegając przy tym odkształceniu. Zatem tuleja nakładana jest na wał, podczas gdy wewnętrzna śruba wypycha całe magneto wprost na dłoń. Teraz Was zaskoczę, to już koniec. Cała filozofia. Magneto zdjęte, można przystąpić do montażu nowego.

Zawsze powtarzam, że dobrze wyposażony garaż to podstawa sukcesu. Mój sak jest jak torba lekarska, a ja dzięki temu nie biegam spocony z błędnikiem w oczach.

Bo, jak powiedział Goethe „wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe”.

Miał facet kiepełę.

Loading...