Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie polityki prywatności.

Cylinder quad 110
Rozstaw szpilek cylindra quad 110
Średnica tłoka quad 110
Cylinder quad 110
Korpus cylindra atv 110
Sworzeń tłoka quad 110
Cylinder quad 110
Rozstaw szpilek cylindra quad 110
Średnica tłoka quad 110
Cylinder quad 110
Korpus cylindra atv 110
Sworzeń tłoka quad 110

CYLINDER QUAD 110

78,00 zł
Brutto

Cylinder do quada 110

W zestawie

  • żeliwny korpus cylindra ,
  • tłok o średnicy 52,4mm ,
  • pierścienie 
  • sworzeń
  • zabezpieczenia 
  • uszczelki 

Obserwuj

Musisz być zalogowany

Do darmowej dostawy brakuje 350,00 zł darmowa dostawa obowiązuje od 350,00 zł .
CYLINDER QUAD 110

*Pola wymagane

Przewoźnik Cena
Płatność za pobraniem - Paczkomaty InPost
48h - 72h
20,00 zł
Płatność przelewem - Paczkomaty InPost
48h - 72h
13,00 zł

* Przy zakupach ponad 350,00 zł darmowa dostawa!

Cylinder quad 110

Prawdopodobnie, gdyby zrobić ranking ważności poszczególnych składowych serca quada 110, cylinder zająłby pierwsze miejsce. Owszem, nie jest w stanie działać samodzielnie, w oderwaniu od reszty, jednak to właśnie w nim następuje przemiana energii chemicznej w kinetyczną, powodującą ruch całego pojazdu.

Cylinder quad 110, co to jest?

Najprościej mówiąc, jest to rodzaj tulei, ulokowanej w kadłubie silnika, wewnątrz której porusza się tłok ruchem posuwisto zwrotnym zgodnie z osią gara. Cykl pracy tłoka ma ścisły związek ze sprężaniem i rozprężaniem mieszanki paliwowej, co prowadzi do prostej konstatacji, iż prawidłowo działający cylinder musi być bezwarunkowo hermetyczny.

Serca quadów chłodzonych powietrzem wyposażone są w obudowy z ożebrowaniem zewnętrznym w celu zwiększenia powierzchni oddawania ciepła. Należy zachować szczególną ostrożność i nie dokonywać żadnych czynności manualnych na lub przy rozgrzanym silniku.

Cylinder quad 110, przyczyny awarii

Awarie cylindra należy rozpatrywać w układzie cylinder-tłok. Jedną z najczęstszych jest zerwanie paska/łańcuszka rozrządu, na skutek czego ruchy tłoka i zaworów tracą synchronizację, co niechybnie spowoduje ich „kolizję”. Jak łatwo się domyślić, po czymś takim cylinder jako całość nie nadaje się do użytku. W skrajnych wypadkach może nawet dojść do uszkodzenia korbowodu i głowicy silnika.

Nieprawidłowa eksploatacja (brak dotarcia, zła mieszanka itd.) serca skutkuje zwykle przegrzaniem silnika. W efekcie mamy do czynienia z zatarciami na powierzchni bocznej tłoka. Stąd już tylko maleńki kroczek do zakleszczenia się tłoka w cylindrze. W przypadku quadów, z uwagi na trudne warunki, w jakich pracują, szczególne zagrożenie stanowią zanieczyszczenia. Mogą się one dostać do cylindra przez układ dolotowy. Z tego widać, jak ważne są terminowe wymiany zużytego filtra powietrza.

Cylinder quad 110, wymiana

Dla zagwarantowania sobie pewności co do skutecznej naprawy cylindra warto wymienić go razem z głowicą, zapewniając tym samym pełną kompatybilność mechanizmu pod względem szczelności i wzajemnego dopasowania. W tym celu dobrze jest zaopatrzyć się nie tylko w sam cylinder, ale i głowicę , szpilki itd  .Wszystkie te podzespoły  znajdują się w ofercie sklepu „cylindry.pl” . Mamy wtedy gwarancję, że uzyskujemy pełną zgodność elementów pod względem jakościowym i materiałowym.

Pamiętajmy, że czysty i schludny cylinder jest wizytówką prawdziwych gentlemanów. A damy patrzą…

KATALOG CZĘŚCI
CZĘŚCI SILNIKOWE
96 Przedmioty
Brak opinii

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania