Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie polityki prywatności.

CEWKA
CEWKA
CEWKA
Cewka zapłonowa chiński quad 110
CEWKA
CEWKA
CEWKA
Cewka zapłonowa chiński quad 110

CEWKA ZAPŁONOWA QUAD 110 70 50

19,00 zł
Brutto

Standardowa cewka zapłonowa do quadów poj 110 ,70 i 50

Obserwuj

Musisz być zalogowany

Do darmowej dostawy brakuje 350,00 zł darmowa dostawa obowiązuje od 350,00 zł .
CEWKA ZAPŁONOWA QUAD 110 70 50

*Pola wymagane

Przewoźnik Cena
Płatność za pobraniem - Paczkomaty InPost
48h - 72h
20,00 zł
Płatność przelewem - Paczkomaty InPost
48h - 72h
13,00 zł

* Przy zakupach ponad 350,00 zł darmowa dostawa!

Cewka zapłonowa quad 110

Ognia! - krzyknął Napoleon.

Pojarać! - odpowiedziała jego armia.

Takim Napoleonem w układzie zapłonowym naszego pogromcy wertepów, jest cylinder, armią zaś, jesteśmy my, czerpiąc pożytek z działania cewki zapłonowej quad 110.

Cewka zapłonowa quad 110, działanie

Skoro zapłonowa, to prosty wniosek, że cewka ma jakiś związek z zapłonem mieszanki paliwowej. I tak jest w rzeczywistości, wytwarza prąd elektryczny niezbędny do powstania iskry na świecy zapłonowej. Dalej już wiemy, o co kaman. Świeca zapala mieszankę w cylindrze, następuje gwałtowne rozprężenie i tak w koło Macieju, kilka tysięcy razy na minutę.

Cewka zapłonowa quad 110, ewolucja

Dawno, dawno temu cewki zapłonowe spędzały sen z powiek wszystkich kierowców. Były po prostu bodaj najsłabszym elementem układów zapłonu. Każdy poranek witał nas widokiem setek otwartych pokryw silników i panów z błędnikiem w oczach, rzucających zaklęcia szczególnie fascynujące dla pętającej się dziatwy.

Dopiero wprowadzenie układów elektronicznych ustabilizowało sytuacje, sprawiając, że rozruch i praca silnika przestały stanowić problem.

Najwyraźniej konstruktorzy uznali, że dzień bez porannych wygibasów przy mechanicznym rumaku jest stracony i wymyślili cewki jednoiskrowe. Efekt jest taki, że jak pokazują badania rynkowe, posiadacze tych cudeniek są najczęstszymi klientami serwisów i sklepów z częściami.

Niestety jedynym skutecznym sposobem wyeliminowania problemów z cewkami, jest ich wymiana. Jak informuje sklep „cylindry.pl”, koszt takiej inwestycji, to jedyne 19 złotych, czyli da się żyć.

Cewka zapłonowa quad 110, objawy awarii

Do najczęściej spotykanych objawów uszkodzenia cewki zapłonowej zaliczamy:

-Problem z uruchomieniem silnika;

-Brak takiej możliwości;

-Szarpanie, nierównomierna praca silnika;

-Spadek mocy;

-Większe zużycie paliwa.

Trzeba podkreślić, że cały układ napędowy quada stanowią ściśle powiązane ze sobą elementy. To oznacza, że określenie właściwej diagnozy usterki powinno być wynikiem dokładnej lustracji każdego z nich. Na przykład, za nierówną pracę silnika może być odpowiedzialna zużyta świeca, rozdzielacz czy nawet obluzowany przewód zasilający.

Pozwolę sobie przytoczyć opinię jednego z mechaników, na temat oryginalności chińskich cewek:

„Wszystkie są chińskie, a więc oryginalne. Jakie mają być do chińskiego quada?”

Pozostawiam Was z tym przesłaniem. Do mnie taka argumentacja trafiła.

KATALOG CZĘŚCI
UKŁAD ELEKTRYCZNY
100 Przedmioty
Brak opinii
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania