Filtruj według

KATALOG CZĘŚCI

Romet Soft Chopper 125 - części

Romet Soft Chopper 125. 10 w 1

Dlaczego tak? Ano, dlatego że projektantom najwyraźniej wszystkie kredki wysypały się do jednego pudełka, a nazwa Romet Soft Chopper 125 miała zapewne podnieść atrakcyjność sprzedażową modelu. Design zawiera w sobie niemal wszystko, co mogłoby przykuć uwagę użytkowników w przedziale wiekowym od 16 do 90 lat. W ten sposób w jednej bryle zastosowano rozwiązania charakterystyczne dla różnych typów motocykli.

Romet Soft Chopper 125 - części

Owszem, nie można powiedzieć, bike jest w stanie wywrzeć pozytywne wrażenie, jednak czułe oko miłośnika jednośladów z pewnością wychwyci drobne niuanse w budowie maszyny.

Z jednej strony mamy aluminiowe koła, charakterystyczne dla ścigaczy i wysoko uniesioną kanapę. Potem tylna osłona koła odpowiednia bardziej do jazdy po bezdrożach. Przedni klosz klasyczny dla lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, tylny prezentuje jakieś futurystyczne formy zawarte w trójkącie.

Sylwetka raczej scramblerowa i dopiero łezka baku i wysoko umiejscowiona kiera przypominają o chopperowych zapędach stylistów. Sytuację mogłyby nieco poprawić sakwy, w sumie to chyba jedyny sposób.

Na szczęście koszty eksploatacyjne są na tyle niskie, że wizyta w sklepie „cylindry.pl” to czysta przyjemność.

Romet Soft Chopper 125 – części, opinie

Parametry:

-Moc 11 KM;

-Przekładnia manual, pięć biegów;

-Serce dwuzaworowe, z wałkiem rozrządu w głowicy;

-Prędkość max. 90 km/h (po dotarciu 100 km/h).

Trasy dzienne 300 do 400 kilometrów nie powinny być specjalnie męczące, motocykl jest wygodny, lekki i bardzo zwrotny. Stosunek ceny do jakości jest na tyle korzystny, że nie ma co się zastanawiać. Brać, szusować, cieszyć się.

Maciej Mrozowski

Miłośnik starych motocykli. Im coś większe, tym dla niego lepsze. Po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów spędzonych w siodle potrafi samodzielnie wymienić wężyk paliwowy, a nawet więcej.

Loading...