Filtruj według
Informacje
Zipp Neken
Podkategorie
Zipp Neken części i tuning
Zipp Neken, jak to się zmieściło?
Nie raz już wspominałem o tym, że jednoślad powinien wyglądać. W odróżnieniu od samochodów, stworzenie maszyny, na której warto zawiesić oko, wymaga ingerencji znawcy designu. Oczywiście miłośnicy aut zaczną się oburzać, lecz wystarczy uczciwie popatrzeć na to, co jeździ po naszych drogach, wszystko na jedno kopyto, skorupy różniące się od siebie jedynie umiejscowieniem lamp.
A tu, proszę! Zipp Neken! Wydawałoby się, tani motorower. Konia z rzędem temu, kto w pierwszej chwili nie był zaskoczony gabarytami silnika! Pięćdziesiątka? Niemożliwe! A jednak!
Zipp Neken części
Projektanci zastosowali bardzo sprytny manewr, mianowicie wykorzystali chromowane atrapy, po czym umieścili je pod bakiem. W ten sposób motorower przykuwa uwagę gawiedzi, która jest przekonana, że ma do czynienia z rasowym motocyklem.
Spory bak, przejrzyste zegary, chromowane lusterka, nawet zamontowano wyświetlacz biegów. Dopiero bliższe oględziny pozwalają zdemaskować mistyfikację. Armatura okazuje się plastikowa, budziki także. Pamiętajmy jednak, że serce pięćdziesiątki musi udźwignąć zarówno ciężar własny pojazdu, jak i jeźdźca.
A cudów nie ma:
-Serce 50 cm³;
-Moc 3.8 KM;
-Waga 89 kg;
-Chłodzenie powietrzem;
-Przekładnia manualna.
Na szczęście mechanizmy jednostki skonstruowane są dość standardowo, dzięki czemu w przypadku braku oryginalnych części do motoroweru Zipp Neken, można posiłkować się zamiennikami dostępnymi na „cylindry.pl”.
Zipp Neken części, opinie
Jako się rzekło, motorower nieco traci przy bliższym poznaniu. Głównie z powodu licznych niedociągnięć obniżających jego ogólną jakość. Jednym słowem, przed pierwszą jazdą należało dokonać dokładnego przeglądu maszyny, poprawiając i wzmacniając to, o czym zapomniano na hali montażowej.
Ale, co to dla nas, chłopaków znad Wisły? Kilka ruchów śrubokrętem i można śmigać! Krótko mówiąc, no problem.
Maciej Mrozowski Znany ze swojej miłości do wszystkiego, co ma dwa kółka i serce.Wyznaje zasadę, że nie sztuką jest tylko jechać, sztuką jest umieć czerpać z tego radość.