Wybierz swój pojazd (2933 produktów)

Wybierz typ pojazdu

Wybierz markę

Wybierz model

QUAD 150 AUTOMAT - CZĘŚCI

Części quad 150 automat

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru pojazdu powinien być dostęp do części. Ktoś zakpi – ale odkrycie! No to przypomnijmy sobie nasz pierwszy kontakt z quadem. Piękna, lśniąca obudowa, czarne imponujące koła, wskaźniki powalające estetyką i czyściutkie bebechy działają na wyobraźnię. Ilu z nas pomyślało wtedy, że coś w tym cudzie musi się rozlecieć? W ciemno obstawiam, że dwóch na stu, a i tak nie mam pewności, czy nie jest to wynik zawyżony.

A dlaczego musi nawalić? Nie, nie dlatego, że to odpad. Części do quada 150 automata, jak i sam pojazd muszą sprostać szeregowi wyzwań, przy których nawet motocykle typu cross wywieszają białą flagę.

Części quad 150 automat, najczęstsze awarie

Czytając opinie użytkowników, złożyliśmy listę najczęstszych bolączek quada 150, z jakimi macie do czynienia. Spis nie jest klasyfikowany pod względem ważności, ponieważ ze względów bezpieczeństwa każda usterka może stanowić zagrożenie.

- Niby banał, a jednak czujnik świateł stopu należy systematycznie sprawdzać. Przy tak intensywnej eksploatacji układu hamulcowego, czujniki totalnie nie zdają egzaminu. Już po kilku wypadach w teren odmawiają posłuszeństwa.

- Wydech, chociaż umieszczony wysoko, jest narażony na uderzenia i otarcia, co skutkuje licznymi pęknięciami, a nawet urwaniem. Czasem wystarczy większy kamień lub korzeń i koniec jazdy.

- Tuleje wahaczy, których pęknięcie może doprowadzić do utraty stabilności quada oraz uszkodzenia pozostałych elementów zawieszenia.

- Linki gazu i hamulców, niestety nader często pękają ich końcówki. Poza tym pod warstwę izolacyjną z zadziwiającą łatwością dostaje się brud, skutecznie blokujący ich właściwości robocze.

- Gaźnik oraz filtr powietrza, jedno bez drugiego nie może istnieć. Praktycznie każda trasa obfituje w masę śmieci, które wprost marzą o tym, by dostać się do układu spalinowego.

- Opony fabryczne można wymienić od razu, po zakupie wszędołaza. Na temat ich nieprzydatności do terenowej jazdy można napisać osobny artykuł.

- Wariator może nie wytrzymać, i nie dlatego, że jego jakość jest nieodpowiednia. W przypadku naprężeń wynikających z trudnych warunków panujących na trasie poszczególne elementy automatu zużywają się znacznie szybciej.

Jest tego znacznie więcej, dobrze byłoby zapoznać się z asortymentem przedstawionym na stronie „cylindry.pl”, choćby w celu zaplanowania przyszłych prac serwisowych.

À propos, jakkolwiek serwis powinien być przeprowadzany w profesjonalnym zakładzie mechanicznym, części quad 150 automat zdecydowanie polecam nabywać we własnym zakresie. Mechanik z pewnością doliczy sobie parę złotych do ceny, choćby za fatygę.

A skoro efekt jest ten sam, to po co przepłacać?

Katalog części
Iskrownik quad 150 Iskrownik quad 150 2

STATOR ISKROWNIK QUAD 150 AUTOMAT

QUAD 150 AUTOMAT - CZĘŚCI
102-184
68,00 zł
Stator  / stojan / iskrownik do quada 150 tzw " automata" pasuje m.in do  BASHAN BS150S-2  BENYCO SPORT  LONCIN LX150-3  LONCIN LX150-J 1 LONCIN LX150-M  SHINERAY XY150ST-E  Oraz wielu innych podobnych atv  Oferowany iskrownik posiada 8 cewek  oraz szeroką  kostkę 3 pinową. Średnica otworów mocujących od środka do środka otworu wynosi 41mm. kostka...
Wyświetla 1-16 of 155 produktów

Bestsellery

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie polityki prywatności.